ביטוח סייבר

תביעת ביטוח סייבר 

מתמודדים עם מתקפת סייבר ? רוצים להבין פוליסת ביטוח סייבר ? מגישים תביעת ביטוח סייבר ?

משרדנו עוסק בתחום ביטוח סייבר, לרבות טיפול במקרים של תביעת ביטוח סייבר 

חייגו 09-9699960 שלחו ווטסאפ או שלחו מייל לקבלת ייעוץ 

בדיוק כפי שכל לקוח שמתמודד עם תביעת ביטוח בגין שריפה, תאונת דרכים או נזק אחר מתנהל באמצעות עורך דין המתמחה בביטוח, הרי שהתנהלות במקרה של תביעת ביטוח סייבר מול חברת ביטוח מומלץ מאוד לפנות לייעוץ מקצועי על ידי עורך דין ביטוח סייבר אשר מתמחה בפוליסות ביטוח סייבר.

מחקר שוק עדכני שפורסם לאחרונה על ידי חברת המחקר Allied Market Research מעריך כי שוק ביטוח הסייבר העולמי אשר הוערך בשנת 2018 בהיקף כספי של 4.8 מיליארד דולר צפוי להגיע עד שנת 2026 להיקף כספי של 28.6 מיליארד דולר. יחד עם העליה בהיקף הפרמיות ומתקפות הסייבר גם עולה הצורך בטיפול ספציפי בנושא תביעת ביטוח סייבר.

ביטוח סייבר משמש בעיקר על מנת לסייע לעסקים להגן על נכסי טכנולוגיות המידע שלהם מפני מתקפות סייבר כמו נוזקות, מתקפות כופר, מתקפות דיוג (Phishing), מניעת שימוש במערכת המידע (DDos) ועוד.

דחיית כיסוי ביטוחי

בתביעות ביטוח בהן חברת הביטוח מודיעה על דחיית כיסוי ביטוחי נדרש ייצוג משפטי על ידי עורך דין המתמחה בתחום. משרדנו משתף פעולה בתחום זה עם עו"ד עידן אשכנזי. עו"ד עידן אשכנזי הוא בעל ניסיון רב בטיפול בייצוג בתיקים בהם נדחה כיסוי ביטוחי על ידי חברת הביטוח. בעברו שימש עו"ד עידן אשכנזי במשך כעשור כעורך דין בכיר במשרד עורכי הדין המוביל לויתן שרון ושות', המדורג על ידי מדריכי עורכי דין בינלאומיים וישראליים כאחד ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל בתחומי ביטוח ונזיקין ובמהלך עבודתו ייצג חברות ביטוח בדחיות כיסוי שונות בתחומי ביטוח מגוונים ולכן כיום, בעת שהוא מייצג חברות להן נדחה כיסוי ביטוחי, הוא בעל ידע רחב כיצד לתקוף את דחיית הכיסוי של חברת ביטוח ולהשיג ללקוח כיסוי ביטוחי מתאים. 

רגולציית סוכנות ביטוח

סוכן ביטוח וסוכנות ביטוח פועלים בסביבה עתירת רגולציה משפטית ומפוקחים על ידי רשות שוק ההון במשרד האוצר. סוכני הביטוח מחויבים לעמוד בהוראות חוזרי רשות שוק ההון במשרד האוצר, כך שפעילות רבה של סוכן הביטוח וסוכנות הביטוח מחייבת ייעוץ משפטי על ידי עורך דין ביטוח המתמחה ברגולציה בסוכנות ביטוח

ענפי הביטוח בישראל 

על פי דוח רשות שוק ההון, ביטוח כללי כולל את כל ענפי הביטוח שאינם ביטוח חיים או ביטוח בריאות, ומתרכזים בשני תחומים עיקריים:  

ביטוח חבויות – רכב חובה, אחריות מקצועית, צד ג׳, אחריות מעבידים ואחריות המוצר. 

ביטוח רכוש – רכב רכוש, אובדן רכוש, מקיף דירות, מקיף בתי עסק, ביטוח הנדסי וביטוחים דומים. 

בשנת 2017 פעלו בתחום ביטוח כללי בישראל 18 חברות ביטוח, אשר פעלו ב-15 ענפים וגבו פרמיה שנתית של 23 מיליארד שקלים.  

בין חברות הביטוח הפעילות המובילות בישראל: הראל חברה לביטוח, מגדל חברה לביטוח, מנורה מבטחים חברה לביטוח, כלל ביטוח, הפניקס חברה לביטוח, איילון חברה לביטוח, ביטוח ישיר, הכשרה חברה לביטוח, שומרה חברה לביטוח, שלמה חברה לביטוח, ביטוח חקלאי, Wesure חברה לביטוח, AIG חברה לביטוח, ליברה חברה לביטוח, שירביט חברה לביטוח, הפול ועוד. 

על פי דוח הממונה על שוק ההון, בשנת 2018 היו בישראל כ-19 אלף סוכני ביטוח בעלי רישיון יחיד: 11,839 סוכני ביטוח בעלי רישיון לביטוח פנסיוני, 6306 סוכני ביטוח בעלי רישיון לביטוח כללי ו-853 סוכני ביטוח בעלי רישיון ביטוח ימי. 

בין סוכנויות הביטוח הגדולות בישראל נמצאות סיני סוכנות לביטוח, פלתורס סוכנות לביטוח, תורן סוכנות לביטוח, האודן ישראל, מבטח סימון, אגם לידרים, יקב סוכנות לביטוח, קבוצת שקל, מדנס סוכנות לביטוח, תמורה סוכנות לביטוח, רמות סוכנויות לביטוח, אקורד סוכנות לביטוח, קבוצת תלפיות, קבוצת יונט, רימונים סוכנות לביטוח ועוד

מספר סוכנויות הביטוח בשנת 2018 עמד על 1540, מתוכן 1166 סוכנויות ביטוח כללי. 

סך העמלות ששולמו לסוכני הביטוח בשנת 2018 עמד על 9.3 מיליארד שקלים. 

עו"ד גיא שמואלי עבד כמתמחה ובהמשך עורך דין ביטוח במחלקת רגולציה במשרד עורכי הדין לויתן שרון ושות', משרד עורכי דין מוביל בתחום ביטוח המייצג את רוב חברות הביטוח בישראל וסוכנויות ביטוח מובילות. משרד לויתן שרון ושות' מדורג על ידי Legal 500 וחברות דירוג מובילות נוספות כאחד ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל בתחום ביטוח

עו"ד גיא שמואלי שימש לאחר מכן אחראי המערך המשפטי בחברת ביטוח

משרד שמואלי שמשון RGS מייצג סוכני ביטוח וסוכנויות ביטוח ומסייע להם בהתנהלות השוטפת מול חברות הביטוח. כמו כן מסייע המשרד בבחינת העמידה והציות להוראות רגולציה לסוכן ביטוח ורגולציה לסוכנות ביטוח

המשרד מסייע ללקוחות סוכן  הביטוח וסוכנות הביטוח בניהול תביעות מול חברות ביטוח 

חוקים מרכזיים בתחום דיני ביטוח 

חוק חוזה הביטוח

חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (ביטוח)

פקודת ביטוח רכב מנועי  

חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים

חוק נפגעי תאונות דרכים (סיוע לבני משפחה)

פקודת התעבורה (נוסח חדש)

 מנוע חיפוש חוזרי רשות שוק ההון ביטוח וחיסכו

 

צור קשר

    [anr-captcha]

    מאמרים בנושא