פיטורים בהייטק – מתי כדאי להתייעץ עם עורך דין דיני עבודה בהייטק ?

פיטורים בחברות הייטק הפכו להיות נפוצים מאוד בחודשים האחרונים. חברות הייטק רבות נמצאות במהלכי התייעלות משמעותיים שכוללים פיטורי עובדים. קיבלתם זימון לשימוע בחברת הייטק או מתחילות בחברה שמועות על פיטורים צפויים – באיזה שלב כדאי לכם להתייעץ עם עורך דין דיני עבודה בהייטק ?

רוצים לקבל ייעוץ ראשוני במקרה של פיטורים בהייטק ? RGS שמואלי שמשון עורכי דין – office@rgslaw.co.il או טלפון 09-9699960

שלב השימוע הוא שלב משמעותי מאוד בהליך הפיטורים. זו ההזדמנות היחידה של העובד להציג בפני המעסיק את הטענות שלו מדוע הוא צריך להישאר במקום העבודה. כדאי מאוד להיות מוכנים היטב לפני השימוע. התייעצות מוקדמת עם עורך דין דיני עבודה בהייטק מאפשרת למקד את הטיעונים ולהעלות במהלך השימוע את הסוגיות המשמעותיות ובמידת הצורך להיות מיוצג בשימוע על ידי עורך דין.

כמה נקודות שכדאי לבדוק כאשר מתחילים דיבורים על פיטורים. בחלק מהנושאים מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע:

הפקדות לפנסיה – כדאי להוציא דוח עדכני מהאינטרנט של מנהל הקופות ולבדוק האם כל ההפקדות לקרן הפנסיה וקרן ההשתלמות בוצעו בזמן ובמלואן.

הסכם עבודה – כדאי להוציא עותק של הסכם העבודה עליו חתמתם על מנת לרענן את הזכויות המגיעות לכם. לא קיבלתם הסכם עבודה או הודעה על תנאי העסקה – זו יכולה להיות בעיה…

תשלום זכויות – האם כל הזכויות המגיעות לכם מהמעסיק שולמו לכם בצורה מלאה והאם שולמו תמיד בזמן.

בונוסים – כדאי מאוד לבדוק מה תוכנית הבונוסים של הארגון ולמה תהיו זכאים כאשר תעזבו (בונוס רבעוני / בונוס שנתי וכו')

תוכנית אופציות – האם קיימת תוכנית אופציות אישית, האם יש אופציות שהבשילו, האם יש תוכנית מניות ומה המשמעות של עזיבת החברה מבחינה זו.

העתקת מידע – בשום מקרה אסור להעתיק מידע (גם אישי) אשר נמצא על מחשבי הארגון לכל אמצעי אחסון כלשהו או למחוק מידע. במידה ורוצים לקבל את המידע האישי יש לבצע את התהליך בשיתוף פעולה עם מנהל מערכות המידע של החברה או משאבי האנוש על מנת לפעול בצורה מסודרת.

0 0 הצבעות
דרג את המאמר
הירשם
הודעה
guest
0 תגובות
תגובות
צפה בכל התגובות

שתף את המאמר

צור קשר

    [anr-captcha]

    מאמרים בנושא