זכאות לדמי אבטלה – איך בודקים ?

דמי אבטלה ניתנים לעובדים שעומדים בכללים שנקבעו על ידי המוסד לביטוח לאומי ויצאו ממעגל העבודה. אחד הדברים המעניינים ביותר כל מי שנפלט ממעגל העבודה הוא בדיקת זכאות לדמי אבטלה.

כל עובד במדינת ישראל חייב לשלם דמי ביטוח לאומי. גם מעסיקים משלמים בעבור העובדים דמי ביטוח לאומי. הכיסוי הביטוחי של הביטוח הלאומי רחב וכולל שורה של כיסויים כמו נכות מתאונת עבודה, נכות כללית, דמי לידה, הבטחת הכנסה וכיסויים רבים נוספים.

אחד הכיסויים המרכזיים של הביטוח הלאומי הוא דמי אבטלה, אשר נועדו לתת רשת ביטחון לעובדים החל מסיום העבודה אצל מעסיק ועד למציאת עבודה חדשה. כמובן שתקופה זו מוגבלת בזמן ותלויה בשורת משתנים אישיים. בטרם מחליטים על פעולה כלשהי יש לבחון את הנסיבות האישיות על מנת להבין את הזכאות ומה תקופתה.

ניתן לציין שורה של כללים עקרוניים לבחינת זכאות לדמי אבטלה – יש לשים לב כי לכל אחד מהתנאים יש חריגים וסייגים ומומלץ לבחון היטב בטרם פועלים

תושבות – תושב ישראל או תושב ארעי בישראל

גיל – מלאו לך 20 ועדיין לא מלאו לך 67

הפסקת עבודה – אתה יכול להיות זכאי לדמי אבטלה במקרה של פיטורים מהעבודה או אם החלטת לסיים את עבודתך מרצונך

התייצבות בשירות התעסוקה – על מנת להיות זכאי לקבלת דמי אבטלה יש להתייצב בשירות התעסוקה בתדירות שנקבעה על ידי פקיד הלשכה

ותק בעבודה – על מנת להיות זכאי לדמי אבטלה עליך לצבור ותק עבודה של 12 חודשים במהלך 18 החודשים בטרם פנית לשירות התעסוקה

על מנת לבחון זכאות ניתן לעשות שימוש במחשבון המוסד לביטוח לאומי

https://www.btl.gov.il/Simulators/Pages/ZacautAvtalaNew.aspx

כל האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי וכל המידע המצוי באתר משמש כמידע כללי בלבד. אין בדברים האמורים בכדי להחליף מידע הניתן על ידי עו"ד, ועל הקורא לפנות ולהתייעץ עם עו"ד העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה משפטית כזו או אחרת. כל המסתמך על האמור לעיל בכל דרך שהיא, עושה זאת על אחריותו בלבד והאחריות לכל תוצאה ישירה או עקיפה, בשל הסתמכות על האמור, תחול על המשתמש בלבד.

0 0 הצבעות
דרג את המאמר
הירשם
הודעה
guest
0 תגובות
תגובות
צפה בכל התגובות

שתף את המאמר

צור קשר

    [anr-captcha]

    מאמרים בנושא