סיום חלת – איך מעדכנים על חזרה לעבודה

על פי נתונים שפורסמו במהלך משבר הקורונה מעל מיליון עובדים יצאו לחופשה ללא תשלום. לכן עובדים אלה נרשמו בשירות התעסוקה על מנת לבחון זכאות לקבלת דמי אבטלה. בימים אלה מאשרת הממשלה חזרה לפעילות של מגזרים שונים במשק. כפועל יוצא מכך עובדים חוזרים למעגל העבודה ומסיימים חופשה ללא תשלום. אז מה עושים עם סיום .חלת

שירות התעסוקה פרסם הוראה לעובדים לפיה עליהם להיכנס לאתר האינטרנט ובאמצעות לינק לעדכן כי סיימו את החופשה ללא תשלום.

אז מה צריך לעשות בסיום החלת ?

להלן הלינק לעדכון סיום חלת

https://www.taasuka.gov.il/he/PersonalZone/Pages/JobAbsorptionLogin.aspx

במקביל, יש לעדכן גם את המוסד לביטוח לאומי באמצעות אתר האינטרנט. אין צורך למלא טפסים אלא רק לעדכן את הטופס באתר

https://forms.btl.gov.il/Form/DStart/EndHalat

חשוב להבהיר כי במידה והמעסיק אינו מעוניין להחזיר את העובד בתום החופשה ללא תשלום, עליו לקיים את כל הוראות החוק לעניין פיטורי עובד. לרבות קיום שימוע לפני פיטורים כחוק.

במקרה של סיום ההעסקה או פיטורים אחרי חלת יש לוודא כי העובד זוכה למלוא הזכויות המגיעות לו על פי חוק. שלב ראשון הוא קיום שימוע לפני פיטורים בהתאם לכל הכללים. במידה וההחלטה על הפיטורים היא חיובית יש לאפשר לעובד הודעה מוקדמת, תשלום פיצויים מלאים, תשלום זכויות סוציאליות מלאות ועוד.

על מנת להגן על זכויות העובד בשימוע הוא זכאי לנוכחות עורך דין מטעמו. כאשר כמובן עדיף עורך דין דיני עבודה. כמו כן חשוב להגיע לשימוע מוכן עם שורת טיעונים משכנעים, על מנת לנסות לשנות את דעתו של המעסיק.

צוות דיני העבודה של שמואלי שמשון RGS משרד עורכי דין וגישור יישמח לסייע בתשובות לשאלות נוספות בעניין דיני עבודה. לרבות ייצוג עובדים בשימוע לפני פיטורים והכנת עובדים לשימוע לפני פיטורים

כל האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי וכל המידע המצוי באתר משמש כמידע כללי בלבד. אין בדברים האמורים בכדי להחליף מידע הניתן על ידי עו"ד, ועל הקורא לפנות ולהתייעץ עם עו"ד העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה משפטית כזו או אחרת. כל המסתמך על האמור לעיל בכל דרך שהיא, עושה זאת על אחריותו בלבד והאחריות לכל תוצאה ישירה או עקיפה, בשל הסתמכות על האמור, תחול על המשתמש בלבד.

0 0 הצבעות
דרג את המאמר
הירשם
הודעה
guest
0 תגובות
תגובות
צפה בכל התגובות

שתף את המאמר

צור קשר

    [anr-captcha]

    מאמרים בנושא