מתקפת כופר – משרד עורכי הדין של מדונה תחת מתקפת האקרים

המידע הרגיש שלכם נחשף ? כל המחשבים במשרד ננעלו ? נפלתם קורבן למתקפת כופר ? חוששים כי מתקפת כופר מתרחשת ? דברו עכשיו עם עורך דין הגנת הפרטיות או עורך דין דיני אינטרנט על מנת לסייע בפתרון. זמינים עבורכם בכל זמן.

על פי שורת דיווחים בתקשורת הבינלאומית, משרד עורכי דין אמריקני מוביל בתחום המדיה ותעשיית הבידור המייצג כוכבים בינלאומיים כמו ליידי גאגא, מדונה, ניקי מינאג' וברוס ספרינגסטין אישר דיווח כי מערכות המידע הפנימיות של המשרד נפרצו.

בהתאם לדיווח קיים חשש כי מידע רגיש של המשרד דלף להאקרים. קיים חשש כי המשרד מתמודד עם מתקפת כופר שעלולה להיות בעלת השלכות משמעותיות בתחום הגנת הפרטיות.

באתר האינטרנט האמריקני רולינג סטון דיווח כי נציג משרד עורכי הדין מסר שהם יכולים לאשר כי היו קורבנות של מתקפת סייבר.

נציג המשרד דיווח כי הם עדכנו את לקוחותיהם ואת עובדי המשרד וכי שכרו מומחי סייבר בינלאומיים מובילים המתמחים בנושא זה והם עובדים סביב השעון על מנת לטפל בו.

על פי דיווח בעיתון הבידור ווריאטי קבוצת האקרים דיווחה כי היא מחזיקה מעל 750 גי'גה בייט של מידע רגיש מתוך הרשת של משרד עורכי הדין.

אז מה כולל המידע ומה ההשפעה על הגנת הפרטיות ?

הערכות שפורסמו טוענות כי המידע הגנוב כולל מספרי טלפון, כתובות דואר אלקטרוני, התכתבויות אישיות, חוזים ומסמכים נוספים. לא נמסר בדיווחים מה הדרישות של ההאקרים.

חברת ייעוץ בתחום הסייבר מסרה כי ההאקרים פרסמו בדארק נט ראיה לגניבת המסמכים. על פי הדיווח אחד המסמכים אשר פורסם ברשת הדארק נט הוא צילום מחוזה של מדונה לסיבוב ההופעות מאדאם X.

מתקפת כופר מבוצעת על ידי האקרים במספר דרכים. דרך אחת היא השתלת תוכנה זדונית במערכות המידע של הארגון ונעילת כל מידע הקיים במאגר המידע מפני שימוש. מתקפה אחרת היא גניבה של מאגר המידע ואיום לפרסם אותו.

על מנת לשחרר את מערכות המידע או להימנע מפרסום מסמכים דורשים האקרים סכומים הנעים בין אלפי דולרים בארגונים קטנים למיליוני דולרים בארגונים גדולים.

מתקפת כופר היא איום חמור על הגנת הפרטיות של ארגונים. המידע הנמצא בשרתים הארגוניים של משרדי עורכי דין הוא מידע רגיש בעל משמעויות רבות מבחינת הגנת הפרטיות.

פריצה של האקרים למאגרי המידע עלולה לחשוף מידע רגיש של לקוחות משרד עורכי הדין.

איום מתקפת כופר על הגנת הפרטיות

מתקפת כופר היא איום לכל ארגון או חברה בכל היקף. אולם בארגונים המחזיקים במידע רגיש, כמו עורכי דין, רופאים, סוכני ביטוח, רואי חשבון, יועצי מס, פסיכולוגים ובעלי מקצועות דומים הסיכון גדול במיוחד.

משרד עורכי דין הוא יעד מועדף של האקרים למתקפת כופר או מתקפת סייבר עקב המידע המאוחסן על שרתי הארגון.

מתקפות על משרד עורכי דין מיועדות בדרך כלל לשתי מטרות מתקפת כופר או גניבת מידע רגיש על מיזוגים ורכישות.

משרד עורכי דין מחזיק מידע עסקי רגיש אשר יכול להניב להאקרים ערך רב. מתקפות נוספות על משרדי עורכי דין נועדו לאיסוף מידע בתיקים אותם מנהלים המשרדים.

לא קיים דיווח רשמי על מספר מתקפות כופר או מתקפות סייבר על משרדי עורכי דין ברחבי העולם, כיוון שרוב המתקפות מטופלות על ידם באמצעות מומחי סייבר או פוליסות ביטוח.

ישראל מובילה עולמית בביטוחי סייבר וטיפול במתקפת כופר

ישראל מובילה עולמית בתחום הגנה מפני מתקפות סייבר וביטוחי סייבר. לדוגמא, מומחי חברת אבטחת המידע טריפל סייבר מפעילים חמ"ל אבטחת מידע הפועל 24/7. כמו כן פועלים מומחי החברה באמצעות מומחי משא ומתן ולוחמה בטרור בהתמודדות עם מתקפות כופר.

גם בתחום ביטוחי סייבר ישראל נחשבת מובילה טכנולוגית. פעילות ביטוחי הסייבר של ברוקר הביטוח הבינלאומי האודן מנוהלת על ידי שי סימקין, אחד המומחים המובילים בעולם בתחום ביטוחי סייבר.

על פי הנחיות רשות הגנת הפרטיות בישראל, במקרה של דליפת מידע ממאגרי מידע או מתקפת סייבר יש להוציא דיווח.

רשות הגנת הפרטיות קובעת את הוראות רגולציה לאבטחת מאגרי מידע ומגדירה את דרישות האבטחה של מאגרי מידע, על מנת לצמצם פריצות למאגרי מידע ודליפת מידע.

משרד עורכי הדין שמואלי שמשון RGS מתמחה בהגנת הפרטיות ודיני סייבר. כל ארגון, חברה או אדם פרטי המחזיק מידע רגיש מחויב לשמור על הכללים המחייבים להגנה על המידע ומחויב בשמירה ואבטחה של מאגרי המידע.

דיווח באתר BBC על המתקפה

כל האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי וכל המידע המצוי באתר משמש כמידע כללי בלבד. אין בדברים האמורים בכדי להחליף מידע הניתן על ידי עו”ד, ועל הקורא לפנות ולהתייעץ עם עו”ד העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה משפטית כזו או אחרת. כל המסתמך על האמור לעיל בכל דרך שהיא, עושה זאת על אחריותו בלבד והאחריות לכל תוצאה ישירה או עקיפה, בשל הסתמכות על האמור, תחול על המשתמש בלבד.

0 0 הצבעות
דרג את המאמר
הירשם
הודעה
guest
1 תגובות
הישן ביותר
החדש ביותר ההצבעות הרבות ביותר
תגובות
צפה בכל התגובות

[…] the Internet but on an external disk, the site can be restored to activity even in the case of a ransom attack that locks the site files. The site is recommended to be updated frequently to ensure that the […]

שתף את המאמר

צור קשר

    [anr-captcha]

    מאמרים בנושא