שמירת פרטיות – בדיקות חום בחנויות ומקומות עבודה

רשות הגנת הפרטיות הוציאה מסמך מדיניות בנושא פרטיות בכניסה למקומות עבודה ומסחר במסגרת ההתמודדות עם נגיף הקורונה. איך שומרים על הוראות התו הסגול ובמקביל על שמירת פרטיות

סעיף 3א לתקנות שעת חרום (נגיף הקורונה החדש – הגבלת פעילות), התש"ף 2020 , מחייב מעסיקים במקומות עבודה ומסחר לבדוק את הנכנסים למרחבים הנמצאים תחת אחריותם ולהגביל את הכניסה לפרטים מסוימים לאור אינדיקציות מסוימות העשויות להעיד כי הם בעלי פוטנציאל לסיכון אחרים.

רשות הגנת הפרטיות מבהירה כי על המקומות עבודה ומסחר אשר נדרשים על-פי תקנות שעת חירום לערוך בדיקות ותשאולים במסגרת כניסת פרטים בשעריהם, להימנע מאיסוף מידע מעבר לנדרש בהוראות הדין. כמו כן, למען שמירת הפרטיות יש להימנע מלעשות שימוש במידע הנאסף, אלא לצורך מניעת כניסה למקומות עבודה ומסחר של פרטים העשויים להיחשב כבעלי פוטנציאל להדביק ולסכן אחרים.

על פי רשות הגנת הפרטיות, כל שימוש אחר במידע עשוי להיחשב כפגיעה בפרטיות.

רשות הגנת הפרטיות פרסמה מספר הוראות שמירת פרטיות ליישום ההנחיות החדשות לעניין קורונה ופרטיות

יש להימנע ככל הניתן מלהציג בפני הנכנסים בשעריהם שאלות נוספות הנוגעות להיבטים בריאותיים הקשורים לנגיף הקורונה או לבקש מידע אישי אחר הנוגע אליהם, מעבר למפורט בתקנות, למען שמירת פרטיות.

על מקומות העבודה והמסחר המבצעים תשאולים בהתאם להוראות התקנות להימנע, ככל הניתן, מלאסוף ולשמור מידע אישי על אודות פרטים הנחשף במסגרת הליך התשאול והבירור בנוגע להיבטים בריאותיים הקשורים לנגיף הקורונה, והעשוי להביא לזיהויים של פרטים אלו.

יש להימנע מלעשות שימוש במידע הנקלט והמועבד במסגרת הבדיקה הטכנולוגית, לרבות עצם נתוני חום הגוף של הנכנסים בשעריהם, לכל מטרה אחרת.

בהתאם לתכלית התקנות ועקרונות הגנת הפרטיות ושמירת פרטיות מומלץ למקומות עבודה ומסחר להימנע מלשמור את המידע הנקלט במסגרת שימוש באמצעים טכנולוגיים למדידת חום, וזאת במיוחד כאשר מדובר במידע הניתן לשייך לפרט ספציפי ולהביא לזיהויו.

עמדת הרשות להגנת הפרטיות היא כי ככלל על מקומות עבודה ומסחר להימנע מלבקש הסכמה לאיסוף ושימוש במידע במסגרת בדיקת הנכנסים בשעריהם בהקשר האמור, מעבר לקבוע בתקנות ולמפורט במסמך שפורסם.

בעלי עסקים המעוניינים להתייעץ עם עורך דין הגנת הפרטיות על מנת להבין כיצד יש ליישם את הוראות הדין בנושא מוזמנים לפנות למייל office@rgslaw.co.il או ליצור קשר עם עורכי הדין של משרד עורכי הדין שמואלי שמשון RGS באמצעות הטלפון 09-9699960.

לקריאת המסמך המלא של רשות הגנת הפרטיות

https://www.gov.il/BlobFolder/reports/trade_work_privacy_corona/he/trade_work_privacy_corona.pdf

כל האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי וכל המידע המצוי באתר משמש כמידע כללי בלבד. אין בדברים האמורים בכדי להחליף מידע הניתן על ידי עו”ד, ועל הקורא לפנות ולהתייעץ עם עו”ד העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה משפטית כזו או אחרת. כל המסתמך על האמור לעיל בכל דרך שהיא, עושה זאת על אחריותו בלבד והאחריות לכל תוצאה ישירה או עקיפה, בשל הסתמכות על האמור, תחול על המשתמש בלבד.

0 0 הצבעות
דרג את המאמר
הירשם
הודעה
guest
0 תגובות
תגובות
צפה בכל התגובות

שתף את המאמר

צור קשר

    [anr-captcha]

    מאמרים בנושא