הגנת הפרטיות

מחזיקים מידע על לקוחות וספקים ? לא בטוחים אם המידע שלכם מוגדר כמאגר ?  מכירים את הוראות חוק הגנת הפרטיות ? יודעים שהוראות חוק הגנת הפרטיות חלות גם על עסקים קטנים ? 

 חשוב לקבל ייעוץ מיידי חייגו אלינו 09-9699960 או שלחו מייל לקבלת ייעוץ בנושא 

על מנת לשמור על מאגר המידע שלכם, למנוע דליפה שלו להאקרים ולהפוך אותו למנוע צמיחה כלכלי, חייבים לשמור על הוראות החוק והוראות הרגולציה בתחומי פרטיות וסייבר. רוצים לדעת מה אתם צריכים לעשות ? עורך דין הגנת הפרטיות יספק את הליווי המשפטי הנדרש לשמירה על הנכסים הדיגיטליים שלכם.

הרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים אחראית על הגנת המידע האישי המאוחסן במאגרי מידע דיגיטליים ועל חיזוק הזכות לפרטיות בישראל. הרשות מפעילה את רגולציית הגנת הפרטיות, לרבות אכיפה מנהלית ופלילית, על כלל הגופים בישראל – פרטיים, עסקיים וציבוריים. הרגולציה חלה על כל הגופים המחזיקים או מעבדים מידע אישי דיגיטלי. הרשות קובעת את הכללים לשמירה על נתונים המאוחסנים במאגרי מידע והגנה על מידע. על מנת לעמוד בדרישות הרשות מומלץ להתייעץ עם עם עורך דין הגנת הפרטיות. 

משרד עורכי הדין שמואלי שמשון RGS מסייע לחברות וארגונים לבחון את לעמוד בדרישות הרגולציה של הרשות בישראל, לרבות רישום מאגרי מידע, בחינת העמידה בדרישות הוראות הרגולציה להגנת הפרטיות וסייבר ומתן מענה לסוגיות משפטיות שונות העולות מהחקיקה ומתן ייעוץ על ידי עורך דין הגנת הפרטיות.

עו"ד רונן שמשון חבר בוועדת הגנת הפרטיות של לשכת עורכי הדין ועו"ד גיא שמואלי משמש סגן יו"ר ועדת הגנת הפרטיות של לשכת עורכי הדין.

המידע המוחזק על שרתי ארגונים או מידע המוחזק על ענן מחייב עמידה בהוראות הגנת הפרטיות. אנו מייעצים בנושא הגנת הפרטיות לעורכי דין, הגנת הפרטיות לרופאים, הגנת הפרטיות לרואי חשבון, הגנת הפרטיות לסוכני ביטוח, הגנת הפרטיות לפסיכולוגים וכן לבעלי מקצועות רגישים נוספים.

במקביל לעורך דין הגנת הפרטיות כדאי להתייעץ עם עורך דין דיני אינטרנט, על מנת לעמוד בדרישות החוק מאתרי אינטרנט, אתרי סחר אלקטרוני ואפליקציות סלולריות.

ארגונים וחברות הפועלים בישראל כפופים להנחיות הרשות. לצד הרגולציה בישראל, כפופים גופים שונים הפועלים בעולם לרגולציה מחמירה נוספת בתחום הגנת הפרטיות כמו תקנות GDPR באירופה, CCPA חוק הגנת הצרכן בקליפורניה ותקנות הגנת פרטיות במדינות נוספות. בחינת העמידה בהוראות הגנת הפרטיות בישראל ובעולם מחייבת התייעצות עם עורך דין הגנת הפרטיות.

חוקים בתחום הגנת הפרטיות 

חוק הגנת הפרטיות

חוק המחשבים 

חוק חתימה אלקטרונית

תקנות הגנת פרטיות (אבטחת מידע)

תקנות הגנת פרטיות (העברת מידע אל מאגרי מידע שמחוץ לגבולות המדינה)

תקנות הגנת פרטיות (קביעת מאגרי מידע הכוללים מידע שלא לגילוי)

תקנות הגנת פרטיות (תנאים לעיון במידע וסדרי הדין בערעור על סירוב לבקשת עיון)

תקנות הגנת פרטיות (העברת מידע אל מאגרי מידע שמחוץ לגבולות המדינה)  

צו הגנת פרטיות (קביעת רשות חקירה)

צו הגנת פרטיות (קביעת גופים ציבוריים)

צור קשר

מאמרים בנושא