תביעת תאונת דרכים

נפצעתם בתאונת דרכים ? תאונת דרכים עם אופניים חשמליים ? תאונת דרכים להולך רגל ? תאונת דרכים יכולה להתרחש לנהגים ולהולכי רגל. בכל מקרה של תאונת דרכים כדאי להתייעץ עם עורך דין תאונת דרכים 

פיצוי בתביעת תאונת דרכים

הפיצוי ניתן מתוקף חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים הקובע את הפיצוי. מדיניות הפיצוי בתאונות דרכים היא של אחריות מוחלטת. כל נפגע שבוטח בפני תאונות דרכים זכאי לקבל פיצוי בתאונות דרכים, ללא קשר לשאלת אשמתו. נפגעי תאונות דרכים אינם צריכים להוכיח הם אינם אחראים לתאונה או את אחריות הצד השני לתאונה על מנת לקבל פיצוי על פגיעתם. 

במקרה של נזקי גוף בתאונת דרכים, המטופלים על פי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, ממנה בית המשפט מומחה רפואי אשר קובע את מידת הנזק של הנפגע. בנוסף לפיצוי עבור נזקי גוף הנפגע יכול להיות זכאי לפיצוי על נזקים נוספים מהפגיעה. בכל מקרה של תאונת דרכים עם נפגעים מומלץ להתייעץ עם עורך דין מומלץ בתאונות דרכים על מנת לבחון כיצד לטפל בתביעה וגובה הפיצוי האפשרי.  

את מי תובעים בתאונת דרכים ?

החוק קובע כי כל נהג רכב חייב להחזיק ביטוח חובה כאשר הוא נוהג ברכב. את התביעה על נזקי הגוף של הנהג ונזקי הגוף של הנוסעים יש להגיש כנגד חברת הביטוח שביטחה את הרכב שלו. גם נוסע בכלי רכב מגיש את תביעת תאונת דרכים כנגד חברת הביטוח של הנהג ברכב בו נסע. את התביעה כדאי להגיש על ידי עורך דין תאונת דרכים. 

את מי תובעים בתאונת דרכים להולך רגל ?

הולך רגל שהיה מעורב בתאונת דרכים בה פגע בו כלי רכב, תובע את חברת הביטוח של הרכב הפוגע. במקרה שהוא אינו יודע מי הרכב שפגע, הוא יכול להגיש תביעה כנגד קרנית. 

מה עושים אם לרכב אין ביטוח ?

כאשר לרכב אין כיסוי ביטוחי בביטוח חובה, יכולים הנפגעים להגיש תביעה כנגד קרנית – קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים. קרנית מטפלת בנזקי גוף בלבד ומפצה נפגעי תאונות דרכים שאינן יכולים לתבוע מבטח על נזקי גוף וסבל שנגרמו להם בתאונות דרכים. מקרים עיקריים בהם מטפלת קרנית הם פיצוי לנפגעי תאונות פגע וברח, נפגעים מרכב שהיה נהוג על ידי נהג חסר רישיון, רכב גנוב, רכב שנעשה בו שימוש בניגוד לכללי הפוליסה, רכב שלא בוטח כחוק ונפגעים מרכב שהיה מבוטח בחברת ביטוח אשר נכנסה להליכי פירוק.

תאונת דרכים לנהג חדש

פוליסת נהג חדש בחלק מחברות הביטוח כוללת הגבלה במסגרתה פוליסת הביטוח מופעלת על ידי הנהג הצעיר בתחילת הנסיעה. במקרה של תאונת דרכים לנהג חדש, עלול להיות מצב בו לנהג צעיר אין כיסוי ביטוחי כיוון ששכח להפעיל את פוליסת הביטוח. במקרה של תאונת דרכים לנהג חדש כדאי להתייעץ עם עורך דין תאונת דרכים, גם לנהג חדש ברכב וגם לנוסעים במכונית. 

ביטוח חובה לאופניים חשמליים ?

עולה שאלה האם אופניים חשמליים אינם חייבים בביטוח חובה על פי חוק. במשך שנים הייתה קיימת פסיקה סותרת לגבי אופניים חשמליים. בחלק מפסקי הדין הם הוכרו כהולכי רגל, וזכו לפיצוי מחברת הביטוח של הרכב השני. במקרים אחרים הם הוכרו כרכב מנועי שחייב בביטוח חובה. במקרה זה הביטוח שהיה אמור לפצות אותם במקרה תאונת דרכים הוא הביטוח שלהם, כך שהם לא קיבלו כל פיצוי עבור נזקי גוף. לאחרונה קבע בית המשפט העליון כי רוכבי אופניים חשמליים אינם נוהגים ברכב מנועי. כתוצאה מכך, במקרה של פגיעה עצמית הם עלולים להיות ללא כל פיצוי ובמקרה של תאונת דרכים עם מכונית, התביעה תהיה כנגד ביטוח החובה של הרכב המעורב. 

תאונת דרכים כתאונת עבודה

הזכאות לגמלאות נפגעי עבודה היא בגין תאונת עבודה, כפי שהוגדרה בחוק הביטוח הלאומי. החוק קובע גם שורה נוספת של אירועים העשויים להיחשב כתאונת עבודה. על מנת לבחון האם תאונת דרכים יכולה להיות מסווגת כתאונת עבודה מומלץ להתייעץ עם עורך דין תביעות ביטוח לאומי

משרד שמואלי שמשון RGS מייצג תובעים במיצוי זכויותיהם בתביעות בגין תאונות דרכים אל מול חברות ביטוח.

במקרה של תביעת תאונת דרכים משתף משרדנו פעולה עם עו"ד עידן אשכנזי. עו"ד עידן אשכנזי הוא בעל ניסיון רב בטיפול בתביעות מול חברות ביטוח, תביעות נזקי גוף ותביעות תאונות דרכים. בעברו שימש עו"ד עידן אשכנזי במשך כעשור כעורך דין בכיר במשרד עורכי הדין המוביל לויתן שרון ושות', המדורג על ידי מדריכי עורכי דין בינלאומיים וישראליים כאחד ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל בתחומי ביטוח ונזיקין. וכיום הוא מייצג תובעים פרטיים כנגד חברות הביטוח בתביעות נזקי גוף בתאונת דרכים וזאת לאחר שצבר ידע רב ומגוון בתחום.

חוקים בתחום תאונות דרכים 

חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים

צור קשר


    מאמרים בנושא